پورتال مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور
کدمطلب: xSIELV22      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۱۰:۲۹:۴۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۵۹

لغومحدودیت های انتخاب رشته برای دانش‌آموزان اتباع خارجی / 25هزار مدرسه پذیرای دانش آموزان اتباع خارجی

سرپرست معاونت مرکزامور بین الملل مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با اشاره تحصیل بیش از 400هزار دانش آموز اتباع خارجی در مدارس ایران ، از لغو محدودیت های انتخاب رشته دانش آموزان اتباع خارجی درسال تحصیلی 97 - 96 خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، سیدعلی حسینی از حذف محدویت های انتخاب رشته برای دانش آموزان افغانی خبر دادو گفت: درسال تحصیلی قبل دانش آموزان اتباع افغانستان در رشته های فنی و حرفه ای و کار دانش تا سقف مشخصی می توانستند در هنرستان ها ثبت نام کنند اما اکنون این افراد همانند دانش آموزان ایرانی امکان انتخاب رشته مورد علاقه خود را دارند. حسینی تصریح کرد: در سال گذشته هر استان با توجه به شرایط و امکانات موجود سقفی برای انتخاب رشته اتباع افغانی مشخص کرده بود ، اما امسال باتوجه به تدابیر اتخاذ شده توسط استان‌ها، دانش آموزان اتباع افغانی تا سقف 10 درصد ، فرصت تعیین رشته دارند و این ظرفیت قابل افزایش است. وی اظهارکرد:لغو محدودیت انتخاب رشته برای دانش آموزان افغان با هماهنگی وزارتخانه های کشور و کار، تعاون و رفاه اجتماعی و دستگاه‌های مرتبط صورت گرفته است. سرپرست معاونت امور بین الملل مرکز امور بین الملل و مدارس خارج ازکشور خاطرنشان کرد: اکنون حدود 400 هزار دانش آموز از اتباع خارجی که 360 هزار نفر آنها افغان هستند در 25 هزار و 490 مدرسه ایران تحصیل می کنند. حسینی گفت:اغلب دانش آموزان اتباع افغانستان در نقاطی مانند جنوب شهر تهران و شهرستان ‌های استان تهران، خراسان رضوی و جنوبی، ‌کرمان و سیستان و بلوچستان تحصیل می کنند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه