پورتال مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور
کدمطلب: PxrsT1bE      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ ۱۴:۰۷:۵۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۴۰۹

گزارش جشنواره قصه گویی مدرسه ابتدایی دخترانه نوردانش در کشورکویت

به منظور تقویت مهارتهای زبانی دانش آموزان پایه دوم ، جذاب نمودن ساعت درس فارسی و مشارکت فعال آنها در فرایند یاددهی یادگیری ،معلمان پایه دوم تصمیم گرفتند که به دانش آموزان خود کمک کنند تا بخوان و بیندیش های کتاب فارسی را قصه گویی کنند.

در ابتدای کار، خود معلم کلاس، قصه گویی را اغاز نمود.وقرار بر این شد که دانش آموزان در منزل پس ازتمرین روانخوانی متن درس ،آن را برای خانواده خود قصه گویی کرده و فیلمی نیز گرفته و به معلم کلاس تحویل دهد تا نقاط قوت و ضعف انها بررسی شود.سپس دانش آموزان پس از برطرف کردن نقاط ضعف خود ،قصه را به طور زنده در کلاس قصه گویی کردند و دانش اموزان پس از گوش دادن قصه باید پاسخ گوی سوالات قصه گو میشدند.وهمجنین راجع به قصه گو اظهار نظر می کردند. در دفعات بعدی بجه ها پیشرفت خوبی کرده بودندو اعتمد به نفس آن ها برای صحبت در جمع بیشتر شده بود..کلاس درس فارسی بسیار جذاب شده بود و همه با لذت مشارکت میکردند.حتی دانش اموزان عرب زبان نیز با این طرح توانستند در صحبت کردن به زبان فارسی مهارت پیدا کنند. وبالاخره اولین جشنواره قصه گویی دراسفند ما،ه برای دانش اموزان پایه دوم، برگزار گردید.دانش آموزان با لباس محلی در حضور سرپرست مجتمع جناب آقای خدایی و دیگر کارکنان اداری ، داوران جشنواره،والدین،اعضای انجمن اولیا و مربیان،دانش آموزان و برخی معلمان قصه گویی کردند . در پایان از دانش آمزان تقدیر و تشکر به عمل امد. نظرات وپیشنهادات حضار گرامی نیز جمع آوری شد و از همکاری صمیمانه همکاران پایه دوم ،سرگروه پایه سر کار خانم مریم سجادی که پیشنهاد دهنده و مجری این طرح بودند ، همچنین جناب اقای امیری که به عنوان راهنما یاریگر اجرای طرح بودند،مدیر مدرسه سرکار خانم جوانبخت و معاونین ،اعضای انجمن اولیا و مربیان ،داوران جشنواره( همکار و دانش آموز) و تمامی کسانی که در برگزاری هر چه بهتر جشنواره تلاش نمودند، تشکر و قدر دانی گردید.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه